Krása

Uniderm ÔÇô n├ízory a cena, kde k├║pi┼ą,

efekt├şvne pre lok├ílnu lie─Źbu psori├ízy s├║ extern├ę pr├şpravky, ktor├ę sa aplikuj├║ na postihnut├ę oblasti tela a s├║ pou┼żit├ę v jednoduch├Żch foriem ochoren├ş. Jedn├Żm z nich je Uniderm, prich├ídza vo forme mast├ş a kr├ęmov. Aplika─Źn├ę in┼ítrukcie a rev├şzia mas┼ą Uniderm je zauj├şmav├í predov┼íetk├Żm pre t├Żch, ktor├ş trpia ko┼żn├Żmi chorobami. Svedectvo na to je in├Ż, a je potrebn├ę poznamena┼ą, ┼że je to hormon├ílna.

V├Żrobcom pr├şpravku je akciov├í spolo─Źnos┼ą ÔÇťAkrihinÔÇŁ, ktor├Ż sa nach├ídza v Moskovskej oblasti. Uniderm m├í pozit├şvnu sp├Ątn├║ v├Ązbu o svojej ┼żiadosti o lie─Źbu psori├ízy. Hoci niektor├ş veria, ┼że zbavi┼ą sa po─Źiato─Źn├ę pr├şznaky psori├ízy nemus├ş plati┼ą gormonoterapii drogy. Tam s├║ jeho anal├│gy, ktor├ę s├║ spojen├ę akt├şvne zlo┼żky, sa lieky, ako je Elokom, Asacort, Mamata, Gestan N.

Cena p├┤vodn├ęho lieku v s├║─Źasnosti pohybuje v r├ímci. Cena z├ívis├ş od objemu r├║rky, to m├┤┼że by┼ą 15 a┼ż 30 gramov. Cena anal├│gov sa tie┼ż l├ş┼íia.

Ako Uniderm na psoriázy?

kr├ęm alebo mas┼ą Uniderm je modern├Ż lie─Źiv├í patriace do kateg├│rie kortikosteroidy. Tento kr├ęm m├í pomerne vysok├║ ├║─Źinnos┼ą pri lie─Źen├ş psori├ízy a in├Żch ko┼żn├Żch ochoren├ş. Frekvencia v├Żskytu mo┼żn├Żch ved─żaj┼í├şch ├║─Źinkov je pomerne n├şzka v porovnan├ş s in├Żmi podobn├Żmi gormonoterapii lieky. To je preto, ┼że lie─Źivo a jeho ├║─Źinn├í l├ítka nie je absorbovan├í do krvi.

Akt├şvna ├║─Źinn├í l├ítka lie─Źiva mometaz├│n furo├ítu. Jedn├í sa o efekt├şvny glukokortikosteroidy l├ítky syntetick├ęho p├┤vodu, ktor├Ż sa pou┼ż├şva pre extern├ę aplik├ície. Jeho hlavn├Żm ├║─Źinkom spojen├Żm s odstra┼łovan├şm pr├şznakov z├ípalu ko┼że, ktor├Ż je charakteristick├Ż pre psori├ízy. Mometaz├│n s├║ chemicky modifikovan├ę forme liekov. To znamen├í, ┼że je v pr├şslu┼ínom biologickom m├ędiu, pod vplyvom metabolick├Żch procesov, st├íva sa priamo lie─Źivo (prekurzor). Pod vplyvom tejto ├║─Źinnej l├ítky, je supresia produkcie lipokortinov, ktor├ę ovplyv┼łuj├║ synt├ęzu z├ípalov├Żch medi├ítorov.

mometaz├│nfuro├ít ako hlavn├ę ├║─Źinn├ę l├ítky maj├║ tieto vlastnosti:

 1. Protiz├ípalov├ę prostredn├şctvom inhib├şcia aktivity r├┤znych enz├Żmov, ktor├ę ni─Źia ko┼żn├ę tkanivo a v├Żznamne zni┼żuj├║ z├ípal;
 2. antipruritika inhib├şciu rozvoja z├ípalov├Żch reakci├ş, v pr├ştomnosti alerg├ęnu, m├í antipruritika ├║─Źinok;
 3. Antiexudative ÔÇô zni┼żuje opuchy m├Ąkk├ę tkaniv├í, teda zni┼żuj├║ce prekrvenie vlastnos┼ą

.

Vzh─żadom k tomu, psori├ízy je charakterizovan├í z├ípalom ko┼że, opuch tkaniva v postihnut├Żch oblastiach, a to je doplnen├ę o svrbenie, ├║─Źinok tohto lie─Źiva m├┤┼że pom├┤c┼ą zn├ş┼żi┼ą tieto nepr├şjemn├ę pr├şznaky choroby a zmiernenie stavu pacienta. Okrem mometaz├│n vo formul├ícii Uniderm zahrnut├ę vazel├şnu, vosk, kyselina fosfore─Źn├í, oxid titani─Źit├Ż, voda, hlin├şk ┼íkrob, glycerylmonostear├ít, macrology 20 cetyl stear├ít, gexilenglikole.

Vlastnosti lieku Uniderm

kr├ęm je ur─Źen├Ż pre vonkaj┼íie pou┼żitie. Kr├ęm sa nan├í┼ía v tenkej vrstve na l├ęzie ko┼że. Tento postup by mal by┼ą vykonan├í 1 kr├ít za de┼ł. Celkov├í doba lie─Źby psori├ízy tento n├ístroj, bude z├ívisie┼ą na tom, ako je jeho ├║─Źinnos┼ą, ako je tolerovan├í pacientom a s├║ nejak├ę ved─żaj┼íie ├║─Źinky.

Liek m├┤┼że by┼ą aplikovan├Ż vo forme okluz├şvny terapie, ale to pozor. Aj ke─Ć lok├ílna aplik├ícia lie─Źiva vstreb├íva do krvn├ęho obehu vo ve─żmi mal├Żch mno┼żstv├ích ÔÇô menej ako 0,5% ├║─Źinnej l├ítky. K tejto situ├ícii doch├ídza, 8 hod├şn po aplik├ícii kr├ęmu.

u pacientov so psori├ízou a in├Żch ko┼żn├Żch ochoren├ş, pre ktor├ę ├║─Źinn├ę Tento kr├ęm je ot├ízka, m├┤┼żu vznikn├║┼ą ÔÇô je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą liek po─Źas tehotenstva alebo pri doj─Źen├ş. In┼ítrukcie hovoria, ┼że ├║─Źinok lieku v t├Żchto obdobiach nie je celkom zn├ímy, ale hormon├ílna zlo┼żka prenik├í cez placentu a po─Źas doj─Źenia vylu─Źuje do matersk├ęho mlieka. Tak┼że ak budete potrebova┼ą dlhodob├║ lie─Źbu t├Żmto liekom by mala presta┼ą doj─Źi┼ą, aby sa zamedzilo nepriazniv├Żm ├║─Źinkom. To ist├ę plat├ş aj pre jeho pou┼żitie po─Źas tehotenstva -. Dlhodob├ę u┼ż├şvanie ne┼żiaduceho

Pokia─ż ide o u┼ż├şvanie lieku vo vz┼ąahu k de┼ąom Uniderm neodpor├║─Źa na lie─Źbu dlh┼íie ako 6 t├Ż┼żd┼łov, preto┼że ┼żiadne ├║daje t├Żkaj├║ce sa jeho p├┤sobenia na tele die┼ąa┼ąa tak dlh├║ dobu. T├íto ot├ízka je understudied, ale je zn├íme, ┼że liek je gormonoterapii, a dlhodob├í lie─Źba m├┤┼że ma┼ą nepriazniv├Ż vplyv na rast a v├Żvoj die┼ąa┼ąa a zvy┼íuje riziko vzniku Cushingovho syndr├│mu.

Deti mlad┼íie ako ┼íes┼ą mesiacov roku Uniderm kontraindikovan├Ż, a pre deti od 6 mesiacov do dvoch rokov trvania lie─Źby by nemali by┼ą dlh┼íie ako 5 dn├ş.

Indik├ície, kontraindik├ície a ved─żaj┼íie ├║─Źinky lieku

Indikácie tejto drogy s nasledujúce:

 • pokles miery prejav a neutraliz├íciu z├ípalu ko┼że, svrbenie a zvy┼íuj├║ce prejavy sa vyskytuj├║ pri psori├íze;
 • seboroick├í dermatit├şda;
 • atopick├í dermatit├şda;
 • in├ę ko┼żn├ę poruchy, ktor├ę vy┼żaduj├║ lie─Źbu kortikosteroidmi.

teda indik├ícia pre pou┼żitie tejto drogy poskytuj├║ mno┼żstvo dermatologick├Żch ochoren├ş. Predt├Żm, ne┼ż za─Źnete pou┼ż├şva┼ą kr├ęm, pora─Ćte sa s dermatol├│gom, ktor├Ż bude vyhodnocova┼ą v┼íetky mo┼żn├ę rizik├í a pr├şnosy s prihliadnut├şm na individu├ílne rysy choroby a telom.

v├Żpisu z n├ívodu na pou┼żitie Uniderm

Kv├┤li Uniderm odkazuje na skupiny steroidn├Żch lie─Źiv, existuje rad kontraindik├íci├ş nej, najm├Ą:

 • perior├ílna dermatit├şda;
 • akn├ę rosacea;
 • pr├ştomnos┼ą hubov├Żch, v├şrusov├Żch alebo bakteri├ílnych ko┼żn├Żch infekci├ş;
 • syfilis a tuberkul├│zy;
 • pr├ştomnos┼ą po o─Źkovan├ş reakci├ş.

Liek sa neodpor├║─Źa pou┼ż├şva┼ą, ak sa vyskytn├║ nejak├ę pr├şznaky alergie na komponenty. Ak nie, potom m├┤┼żete bez ob├ív aplikova┼ą na l├ęzie na ko┼żi. V ojedinel├Żch pr├şpadoch sa po u┼żit├ş lieku, m├┤┼że pacient na vedomie vysu┼íenie alebo podr├í┼żdenie poko┼żky, p├ílenie. Okrem toho m├┤┼żete by┼ą folikulit├şda a hypopigment├ícia ko┼że. V tomto pr├şpade, m├┤┼że lek├ír predp├şsa┼ą jeho anal├│gov.

Prax pou┼ż├şvanie lie─Źiva vypl├Żva, ┼że v pr├şpade pred├ívkovania m├┤┼że d├┤js┼ą, sekund├írne adren├ílna nedostato─Źnos┼ą a naru┼íenie hypotalamus ÔÇô hypof├Żza ÔÇô adren├ílnej osi. V tomto pr├şpade je potrebn├ę zru┼íi┼ą u┼ż├şvanie lieku. D├┤le┼żitou podmienkou je postupn├ę vysaden├ş lieku po dlh┼íom pou┼ż├şvan├ş, inak hroz├ş riziko syndr├│mu odrazenou strelou. ÔÇô pokra─Źuje p├ílenie a z├ípal ko┼że

Recenzie Uniderm

Recenzia drogy Uniderm preva┼żne pozit├şvne, ale to v┼íetko z├ívis├ş na individu├ílnych charakteristik├ích choroby. Ak sa vyskytn├║ ne┼żiaduce ├║─Źinky, ktor├ę hodnotenie v tomto pr├şpade by bolo vhodn├ę.

Tu s├║ niektor├ę n├ízory:

Irina, 36 rokov. Po vymenovan├ş lieku, do┼ílo k efektu nie raz, te┼íil t├Ż┼żde┼ł. Asi z├íle┼ż├ş na tom, ─Źo tvor├ş ochorenia. Ale bolo dosiahnut├ę po┼żadovan├ęho ├║─Źinku. Takmer pre─Ź svrbenie, za─Źervenanie nos┼ą a je tie┼ż pre─Ź. S oh─żadom na vy┼í┼íie pop├şsan├Żch ne┼żiaducich ├║─Źinkov, potom sa. V┼íeobecne mo┼żno poveda┼ą, ┼że som spokojn├Ż. Em>

Anton, 28 rokov. Psori├íza v na┼íej rodine trp├ş nielen m┼ła. Ned├ívno sa objavil na m┼ła, ale hne─Ć priniesol ve─ża nepr├şjemn├Żch pocitov. Rozhodol neodklada┼ą lie─Źbu a prosil o pomoc na lek├íra, ktor├Ż menovan├Ż Uniderm. Hlavn├Żmi pr├şznakmi s├║ pre─Ź, potom je ├║lohou bolo ├║spe┼ín├ę. Budem pou┼ż├şva┼ą na opl├ítku. Em>

Paul├şna Turo┼í├şk├í

M├ím ve─ża ─Źo poveda┼ą o Iveve J├íno┼í├şkovej, ale najv├Ą─Ź┼íie dve veci, ktor├ę je potrebn├ę vedie┼ą, je to, ┼że je reflex├şvna a intuit├şvna. Samozrejme, ┼że je tie┼ż podmaniv├í, vtipn├í a presved─Źiv├í, ale s├║ to tak ist├ę, ┼że s├║ desiv├ę.
jej reflexn├ę myslenie, to je to, za ─Źo je ─Źasto uctievan├í. ─Żudia sa ─Źasto spoliehaj├║ na svoju a pozorn├║ povahu v ─Źase potreby.

Nikto, samozrejme, nie je dokonal├Ż a Kieran m├í ve─ża znakov├Żch ch├Żb. jej ego a abrazivos┼ą nie s├║ ├║plne z├íbavn├ę a m├┤┼żu zni─Źi┼ą ve─ża ve─Źerov.
Na┼í┼ąastie jej intu├şcia pom├íha udr┼żiava┼ą ich aspo┼ł v malom.

Mohlo by sa v├ím tie┼ż p├í─Źi┼ą...

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *