správy

Peruvian Maca – názory a cena, kde kúpiť

Maca alebo Lepidium meyenii ( Lepidium meyenii ) -. Veľmi zaujímavá koreňová zelenina z rodu kapusty, príbuzný známy kvaka, reďkovka, horčica a brokolica

Photo: Depositphotos.com. Autor :. Ildi_papp

Tento príbeh začína v Peru. Miestne farmári prvýkrát všimol účinky tejto rastliny na dobytok. Zvieratá, ktorá sa pasú na poli distribúcie maquis, bola silnejšia, zdravšie, zámočník zo svojich druhov a často copulated.

Tak otvoril jeden z najsilnejších afrodiziakum a adaptogénov na planéte. Je bohaté na vitamíny (B2, B6, B12, C a Niacín), minerály (železo, vápnik, jód, horčík, draslík a zinku), aminokyseliny a ďalšie látky, obzvlášť užitočné pre zdravie žien.

Ak chcete jesť koreňová zelenina je najlepšie čerstvé, ale zistí, že v našich supermarketoch je problematické. V tomto prípade je vhodné biologicky aktívne prísady, obsahujúce prášok liečivého koreňa. Priemerná dávka pre dospelého :. 500-1000 mg drvených maku v deň (niektoré pramene uvádzajú až 3000-5000 mg)

Užitočné vlastnosti

koreň Maca sa môžu podieľať na liečbe mnohých chorôb, počnúc od depresie a dokončovacích s rakovinou. Je to naozaj efektívne adaptogén, čo zvyšuje efektivitu organizmu, odolnosť voči stresu a infekcie v dôsledku vplyvu na endokrinný systém tela.

Biologicky aktívne látky v zložení Lepidium meyenii regulujú produkciu kortizolu (stresového hormónu) v hypotalame a stimulujú aktivitu nadobličiek.

Počas menopauzy

koreň Maca môže byť použitý ako analóg hormonálnu substitučnú terapiu (HRT) u žien v menopauze. Klasické HRT spôsobuje vaječníky k atrofii a môže narušiť produkciu hormónov, a koreň nemá také vedľajšie účinky.

V boji s neplodnosti

Biologicky aktívny doplnok stravy, ktorý obsahuje Maca koreň sa používa mnoho žien v boji proti neplodnosti. Napriek zjavným nedostatkom vedeckých údajov v tejto oblasti, austrálski vedci urobili niekoľko štúdií na potkanoch. Pričom rastlinný extrakt na laboratórnych zvieratách preukázali zvýšenie plodnosti.

Pre zdravie žien

nepríjemné príznaky pri menštruácii sú spojené nielen s hormonálnymi prepätia, ale s deficitom vitamínov a minerálnych látok potrebných pre ženské telo. Maca koreň podporuje hormonálnu rovnováhu a vyživuje bunky s antioxidantmi. Tým sa znižuje menštruačné a bolesti hlavy, minimalizuje riziko krvácania, zmierňuje podráždenosť.

afrodiziakálne

Ďakujeme peruánsky afrodiziakum prišli do Európy a Ruska z úpätí Ánd – rodisko peruánskych maku. Koreň tejto rastliny je účinná na liečbu erektilnej dysfunkcie vyvolanej silného stresu. Jeho príjem, podľa odborníkov schopných posilnením ľudského libida o 180% . Ďalšie málo známy Rusom, ale veľmi populárne na západnom bylinné afrodiziakum Damiana opúšťa.

Pre chudnutie

V knihe “štítnej diéta: riadiť svoj metabolizmus na chudnutie,” Mary J. Chaumont konštatuje, že Maca koreň a podobné adaptogénny byliny sú zodpovední za tok energie, dá silu, regulujú štítna žľaza a najprirodzenejší spôsob, ako urýchliť metabolizmus. To na oplátku vám umožní spaľovať viac kalórií a boj s obezitou. Avšak, s použitím iba jeden Mac pre chudnutie, je potrebné si uvedomiť, že rýchle výsledky nebude.

Skúmali sme prospešných vlastností Maca koreňa, je čas vedľajšie účinky. Tu sú hlavné: bolesti hlavy, nespavosť, žalúdočná nevoľnosť, pálenie záhy, plač, závislé od hormónov akné a zvýšená tepová frekvencia. Všimnite si, jedného zo symptómov – okamžite znížiť dávkovanie

.

Paulína Turošíká

Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé.
jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby.

Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov.
Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *