správy

Agromax tu

´╗┐

Autori dospeli k z├íveru, ┼że zv├Ż┼íenie r├Żchlosti metabolizmu ATP v kostrovom svale u pacientov s hypertenziou, je norm├ílne ├║rove┼ł je zabezpe─Źen├í prostredn├şctvom akumulovanej energie v kreatinfosf├ít syst├ęme. V├Żsledky prv├Żch zmien vykazuj├║ v bunkovej energie r├┤znych tkan├şv, ktor├ę s├║ spolo─Źn├ę pre troch experiment├ílnych modelov syst├ęmovej art├ęriovej hypertenzie, ktor├í je jedine─Źn├í v ─żudskej klinike ako podstatn├ę, renovaskul├írnej hypertenzie a thyrotoxic foriem.


Zd├í sa, ┼że t├íto druh├í hodnota bola dan├í vplyvom faktorov vonkaj┼íieho prostredia. Objavuje d├┤le┼żit├Ż rozdiel od geneticky determinovanosti hypertenziou z├şskal. Dedi─Źstvo gipertenziyamozhet nasta┼ą v z├ívislosti na dopad environment├ílnych faktorov, sk├┤r alebo nesk├┤r, to znamen├í, obvykle po dobu 30,

40 alebo menej do 50 rokov; Av┼íak, ak je pr├ştomn├Ż genetick├í predispoz├şcia k hypertenzii, vek 60 rokov, ┼że je takmer ist├ę, prejavova┼ą (parametre dvoj─Źat├í s├║ takmer identick├ę).


Odpovede na ÔÇťliek pre hypertenziu Giperten

Mo┼żno rozpozna┼ą preuk├ízan├ę, ┼że BSME l├şnia SHR laborat├│rnych potkanov v porovnan├ş s WKY l├şnie charakterizovan├ę zmenou kvantitat├şvne obsah radu perif├ęrnych a integr├ílnych prote├şnov s molekulovou hmotnos┼ąou 70 a┼ż 260 kDa. Z├írove┼ł sa uk├ízalo, rozdiely v kvantitat├şvnych vlastnostiach prote├şnov neodr├í┼ża ┼ítrukt├║ru kvantitat├şvnych vz┼ąahov zva┼żovan├Żch s├íd. Potreba z├şska┼ą integrovan├ę inform├ície BSME linky ┼ítudovali bolo d├┤vodom pre zaradenie do viacrozmern├Żch ┼ítatistick├Żch met├│d pre anal├Żzu. Odch├Żlky ukazuj├║ v├Żrazn├║ interindividu├ílnu variability kvantitat├şvne obsah v├Ą─Ź┼íiny prote├şnov├Żch frakci├ş, ako je v SHR a WKY v ovl├ídacej vetve. Pokroky v molekul├írnej biol├│gii umo┼żnili ur─Źi┼ą pr├ş─Źiny mnoh├Żch genetick├Żch chor├┤b spojen├Żch s mut├íciami v ich jedine─Źnej g├ęnoch.


Unik├ítny oper├ície, ┼że ┼ít├║dia bola vykon├ívan├í na biopsi├ích biochemick├ę met├│dy in vitro, zatia─ż ─Źo in vivo, pomocou NMR spektroskopie, pred a po fyzickej n├ímahe. Autori zistili, u pacientov s hypertenziou, zn├ş┼żenie kreat├şnfosf├ítu 30%, zatia─ż ─Źo energie n├íboj a obsah adeninov├Żch nukleotidov neboli zmenen├ę. NMR spektroskopick├ę pre┼íetrovanie uk├ízalo, neoby─Źajne pomal├ę zn├ş┼żenie PCR po─Źas cvi─Źenia a spomali┼ą jej vr├ítenie ako pH po za┼ąa┼żen├ş uzatv├íracie rekon┼ítit├║cie. Je potrebn├ę poznamena┼ą, ┼że tento jav sa odr├í┼ża z pomal├ęho tempa zni┼żovania pomeru ATP / Pi v priebehu telesnej aktivity a oneskoren├ę zotavenie tohto pomeru po jej skon─Źen├ş.


Agromax

Izol├ícia mitochondri├ş vyroben├Żch z pe─Źene a mozgu zviera┼ąa met├│dou op├şsanou D. Mitochondrie boli suspendovan├ę v 0,25 M roztoku sachar├│zy. Suspenzia mitochondri├ş v ─Źase experimentu boli ulo┼żen├ę na ─żade. Takmer s├║─Źasne vo ┼áv├ędsku bola vykonan├í ┼ít├║dia o energetickej bilancii v kostrovom svale nelie─Źen├Żch pacientov s esenci├ílnou hypertenziou.


giperten ─Źistiaci prostriedok lo─Ć, cena, hodnotenie

Tieto transponovate─żn├ę prvky s├║ zn├íme najm├Ą vysok├║ schopnos┼ą vytv├íra┼ą genomick├Żch preusporiadanie v skupin├ích tandemov├Żch opakuj├║cich sa sekvenci├ş, a v tomto zmysle podobn├ę KpnI retroposon prim├ítov. Ak gen├│movej sp├║┼í┼ą fenotypick├í ├║─Źinok zv├Ż┼íen├ęho tlaku je retroposing pohybliv├Ż prvok mo┼żno o─Źak├íva┼ą genomick├ę podimorfizm repet├şcie vn├║tri Wistar l├şnie (spolo─Źn├Ż predchodca spont├ínne hyper-tenzivnyh potkany SHR a normotenz├şvnych potkanov WKY). Tak, spr├ívne navrhnut├ę ned├ívno zdeden├║ hypertenzie jednotky na ÔÇťMendelianÔÇŁ a nevyhnutn├ę [OÔÇÖVugpe 1998].


v┼íak tak├ę roz┼í├şren├ę ochorenie, ako esenci├ílna hypertenzia, nebolo mo┼żn├ę a┼ż doteraz, a to napriek tomu, ┼że v├Żznamn├í ─Źas┼ą dedi─Źnos┼ą faktora je v┼íeobecne uzn├ívanou, n├íjs┼ą g├ęn zodpovedn├Ż za ochorenie. V svyazis t├şto s├║ e┼íte d├┤le┼żitej┼íie

s├║ ┼ít├║die o povahe dedi─Źnosti vlastnost├ş, ktor├ę s├║ pova┼żovan├ę za markery es sentsialnoy hypertenzie. Ich n├ísledn├í anal├Żza m├┤┼że pom├┤c┼ą telo sa obraz zmien v gen├│me sp├┤soben├ę dynamick├Żmi mut├íci├ş.


Mo┼żno, ┼że zv├Ż┼íen├í aktivita + -dependentn├ş kan├ílov K + Ca2 je jedn├Żm z mechanizmov pre kompenz├íciu zv├Ż┼íen├ę odozvy vazokonstrik─Źn├ę buniek horm├│nov na-Nye v hypertenzie, a je spojen├í so zmenami v potentsialchuvstvi-ing dom├ęn a v├ípnika pr├ştomn├ęho v ┼ítrukt├║re prote├şnu. Pokroky v molekul├írnej biol├│gii umo┼żnili ur─Źi┼ą pr├ş─Źiny mnoh├Żch genetick├Żch chor├┤b spojen├Żch s mut├íciami v g├ęnoch jedine─Źn├ę. Av┼íak, pre tak├ę roz┼í├şren├í ochoren├ş, ako je napr├şklad esenci├ílnej hypertenzie, to nebolo mo┼żn├ę a┼ż do teraz.  • Preto nie je v├Żznamnou pr├ş─Źinou such├ęho ka┼í─ża alebo sp├┤sobi┼ą ve─żmi zriedkav├ę v porovnan├ş s ACE inhib├ştory.
  • Pod─ża pou┼żitia sa ┼ít├║die ONTARGET v spojen├ş s ACE inhib├ştory ned├íva po┼żadovan├Ż ├║─Źinok vo v┼íeobecnej popul├ícii.
  • terapeutick├Ż ├║─Źinok ARA podobn├Ż ├║─Źinku ACE inhib├ştorov, ale neexistuje ┼żiadny spomalenie odb├║ravanie bradykin├şnu.
  • nie je v┼żdy zvy┼íuje antihypertenzn├Ż ├║─Źinok kombin├ície ACE inhib├ştorov a ARA zvy┼íuje ne┼żiaduce ├║─Źinky, ktor├ę maj├║ nepriazniv├Ż vplyv na bud├║ce v├Żh─żade u pacientov bez nefropatia.
  • S├║─Źasne stimul├ícia angiotenz├şn 2-odomknut├í typu ARA receptora 2 (AT2) sp├┤sobuje vazodilat├íciu, zv├Ż┼íenie dusnat├ęho produkciu oxidu, stimul├ícia antiproliferat├şvne procesov.
  • Ak t├íto kombinovan├í terapia ACE inhib├ştorov a ARA sa st├íle odpor├║─Źa u pacientov diabetick├í a IgA nefropatia, a to najm├Ą v n├şzkej ├║─Źinnosti ┼ítandardn├Żch prirad├ş je prv├í kombinovan├í terapia ACE inhib├ştorov a diuret├şk.

a dedi─Źnos┼ą ┼ítruktur├ílnych rysov srdca a zodpovedaj├║ce elektrick├ę charakteristiky v├Żznamne spojen├Żch s pohlav├şm zviera┼ąa. Av┼íak ak├íko─żvek dlhodob├í ┼ít├║dia m├í in├ę ciele a ciele, s├║visiace viac s ┼ít├║dium dynamiky v├Żvoja ochorenia, sk├┤r ne┼ż diagnostick├Ż korel├ícia niektor├Żch svojich zna─Źiek v ur─Źitej f├íze procesu. V prospech legit├şmnosti n├í┼ího pr├şstupu je potvrden├í ned├ívno vydanej publik├ície, kde r├┤zne l├şnie kr├Żs potvrdili hypot├ęzu o nez├ívisl├ę dedi─Źstva hypertrofia myokardu a hypertenzie u zvierat geneticky n├íchyln├ş k zv├Ż┼íenej hladiny krvn├ęho tlaku. Jej v├Żsledky s├║ uveden├ę v tabu─żke 10, v├ím umo┼żn├ş vidie┼ą, ako vzh─żad, alebo naopak, zmiznutia p├ísu na elektroforegramu spojen├ę so zv├Ż┼íen├Żm tlakom.

Reakt├şvne oxidat├şvny in├ę ako vystavenie NO radik├íly, maj├║ priamy ├║─Źinok na kardiovaskul├írny syst├ęm, ako prenosov├ęho sign├ílu intra- a intercelul├írnej medi├ítory t├Żm, ┼że moduluj├║ cievny tonus a ┼ítrukt├║ru. V ─Źase, ke─Ć ┼ít├║die boli zvierat├í po─Źas d┼ła nedostal potravu, s vo─żn├Żm pr├şstupom k vode.


V ÔÇťMendelianÔÇŁ

ÔÇô canonically dedi─Źn├ę ÔÇô s├║ dva monogenn├ş zriedkav├í forma hypertenzie. To je hlavn├Ż glukokortikoid z├ívisl├ę hyperaldosteronizmus [Chu 1982; Uli─Źku 1983; Lifton 1992] a hypertenzia, definovan├í mut├ície v beta-podjednotke sod├şkov├Żch kan├ílov obli─Źkovej epitel (Liddle syndr├│m).


Sekund├írna hypertenzia nie je pripojen├Ż, zd├í sa, ┼że u v┼íetk├Żch vekov├Żch skup├şn. Predt├Żm sa uk├ízalo, ┼że aktivita Ca dependentn├ę drasl├şkov├Żch kan├ílov v krvn├Żch do┼íti─Źk├ích, kultivovan├ę bunky hladk├ęho svalstva a erytrocyty SHR vy┼í┼íia v porovnan├ş s norm├ílnym tlakom kontroly [Afanasyeva 1999]. Preto aktiv├ícia identifikovanej kan├íly pre hypertenziu, nie je vzh─żadom k vlastnostiam receptorov, preto┼że rozdiely trval ─Źinidiel, ktor├ę p├┤sobia na bunky, ktor├ę nonreceptor zv├Ż┼íenie v├ípnika. Pod─ża Anglicku v bunk├ích hladk├ęho svalstva kr├Żs spontannogipertenzivnyh amplifik├ície pr├║du draseln├ęho cez plazmatick├ę membr├íny je spojen├í so zv├Ż┼íenou citlivos┼ąou t├Żchto kan├ílov na v├ípnik.


p├ír dvoj─Źiat rovnak├ęho pohlavia v porovnan├ş n├íhodn├Ż vzorka arteri├ílneho krvn├ęho tlaku. Bolo preuk├ízan├ę, ┼że ve─żmi v├Żznamn├║ korel├íciu, hoci doba n├ístupu patol├│gie sa m├┤┼że meni┼ą v p├íre.


Napriek tomu, ┼że v├Żznamn├í ├║loha faktora dedi─Źnosti je uznan├ę, nebol n├íjden├Ż g├ęn zodpovedn├Ż za ochorenie. Okrem toho vysok├ę percento (30%) pacientov v popul├ícii nazna─Źuje, ┼że v├Żskyt tohto ochorenia hr├í d├┤le┼żit├║ ├║lohu vo vonkaj┼í├şch faktorov, ktor├ę s├║ pod vplyvom genetickej predispoz├şcie m├┤┼że prejavi┼ą. V tejto s├║vislosti je e┼íte d├┤le┼żitej┼íie, s├║ ┼ít├║die o povahe dedi─Źnosti vlastnost├ş, ktor├ę s├║ pova┼żovan├ę za markery esenci├ílnej hypertenzie. Ich n├ísledn├í anal├Żza m├┤┼że pom├┤c┼ą telo sa obraz zmien v gen├│me sp├┤soben├ę ÔÇťdynamickej mut├ícieÔÇŁ (pozri. Ni┼ż┼íie). To znamen├í, ┼że obsah ┼ít├║die erytrocytov membr├ínov├Żch prote├şnov do skup├şn kr├Żs s modelom spont├ínnej hypertenzie a normotenz├şvnych potkanov sa nech├í vy─Ź├şsli┼ą ich reprezentat├şvnos┼ą.


Okrem prvkov, ktor├ę mo┼żno identifikova┼ą coparcenery ÔÇťID-vzorÔÇŁ gen├│mu a zv├Ż┼íen├ęho tlaku v F2 potomkov z kr├ş┼żenia SHRxWKY existuje rad nepriamych d├┤kazov role sp├║┼í┼ąacieho opakuj├║ce sa a predov┼íetk├Żm retropozi-al gen├│mu prvky v rozvoji hypertenzie. Tieto certifik├íty s├║ zodpovedaj├║ce z├íkladn├ę parametre v├Żvoja esenci├ílnej hypertenzie a rozvoj repetit├şvnych sekvenci├ş gen├│mu preusporiadanie. ┼átiepenie znamenia Fj a F2 nesp─║┼łala normy Mendelian, ─Źo potvrdzuje opr├ívnenos┼ą term├şnu noncanonical mut├ície, navrhnut├║ autormi popisova┼ą molekul├írnej podstaty hypertenzie. Je mo┼żn├ę, ┼że spont├ínne hypertenzn├Żch kr├Żs SHR sa stanov├ş na molekul├írnej ├║rovni gen├│mov├Żch preusporiadanie sp├┤soben├Żch opakovan├Żm retropozice ID. Bolo navrhnut├ę, ┼że najpravdepodobnej┼íou sp├║┼í┼ąa─Źe mut├ície v gen├│me m├┤┼żu by┼ą hlodavcami tak├ę mierne sa opakuje, D-tropozony rodiny ID [Gutierre-Hurtman 1984] a LI.


sa v┼íak energia n├íboj v tkanive sleziny a SHR laborat├│rnych potkanov s hypertenziou ┼ít├ştnej ┼ż─żazy-chlorovod├şkovej bola v├Żznamne ni┼ż┼íia ako u kontrolnej skupiny, a pomer ATP / ADP bola zn├ş┼żen├í v SHR (a┼ż 66,38 ┬▒ 5,88% z tohto obr├ízku v skupine control) len so spont├ínnou hypertenziou (obr. 25). Mo┼żno teda kon┼ítatova┼ą, ┼że v prvom rade, ┼ítrukt├║ru myokardu, sk├┤r ne┼ż hladina krvn├ęho tlaku, ur─Źi┼ą funk─Źn├ę vlastnosti elektrickej aktivity srdca v kroku zavedenou hypertenzie.

Pou┼żitie met├│du multidimenzion├ílne po ─Źastiach line├írna regresia, je mo┼żn├ę predpoveda┼ą hladinu krvn├ęho tlaku u zvierat. Obr├ízok 12 m├í grafy ukazuj├║ce skuto─Źn├║ a predikovan├ę elektroforegramu systolick├ęho, diastolick├ęho krvn├ęho tlaku a srdcovej frekvencie na z├íklade pr├ştomnosti alebo nepr├ştomnosti popisuj├║ce elektroforetick├ę p├ísy-ing. Predpoklady o k─ż├║─Źovej ├║lohe interakcie klastra sa opakuj├şc├şmu tandeme sekvenci├ş a mobiln├Żch prvkov gen├│mu pri realiz├ícii d├┤le┼żit├Żch molekul├írne biologick├Żch procesov boli vyjadren├ę sk├┤r [Alexandr Bebikh 1993, Sprading 1994]. Zd├í sa, ┼że t├íto interakcia m├┤┼że by┼ą z├íkladom krabicovej dedi─Źn├Żch genetick├Żch zmien v materi├íli, ktor├Ż ur─Źuje patol├│giu.Mohlo by sa v├ím tie┼ż p├í─Źi┼ą...

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *